Novinka na google Moje firma

Buďte vidět tam, kde vás klienti a zákazníci vyhledávají

Google příspěvky jsou nově přístupné i pro vaši firmu. Google zavedl google příspěvky (google posts) pro všechny uživatele ve službě Moje firma na google. Jedná se o příspěvky, které si můžete vytvářet ve svém firemním profilu na google, zvaném Google Moje firma. Příspěvek se zobrazí na dvou místech. Zaprvé ve výsledku vyhledávání na google, pokud vyhledávací dotaz souvisí nebo je relevantní s vaším obsahem. Zadruhé se příspěvek zobrazí v google mapách, pokud člověk vyhledává firmu na mapách nebo pokud hledá trasu. Nezáleží na jakém přístroji vyhledáváte. Příspěvky fungují jak na vašem počítači, laptopu a tabletu, tak na mobilních telefonech. Podporuje je Android a iOS apps.

Zobrazení příspěvku ve výsledku vyhledávání na google, po zadání vašeho dotazu

 

Zobrazení příspěvku na google mapách, po zadání vašeho dotazu

Co je hlavním účelem google příspěvků?

Google zpřístupnil zveřejňování příspěvků „menším“ firmám, které mají svoji firmu zaregistrovanou ve službě google Moje firma. Využít tohoto nástroje ke zviditelnění mohou všechny firmy, které mají svým zákazníkům co sdělit. Některé firmy mohou příspěvek využít pro svoji aktuální nabídku čí denní specialitu, kterou právě zařadili mezi své služby nebo produkty. Informovat své klienty o událostech, které pro ně v nejbližší době připravují. Díky fotografii, která se vedle příspěvku zobrazuje, můžete například potenciálního zákazníka upoutat svojí myšlenkou, radou, sdělením nebo příběhem. Meze vaší fantazii se v tomto ohledu nekladou. Příspěvky jsou skvělým zpestřením vaší google prezentace.

Hlavní výhody příspěvků na google

  • Skvělá možnost upoutání pozornosti na nové služby, produkty nebo události
  • Osvěžení SEO organického vyhledávání na google pomocí fotografií
  • Příspěvky viditelné přímo na stránce vyhledávání
  • Flexibilita příspěvků

Co nová funkce nabízí a jak přidat příspěvek?

Návod kde a jak příspěvek vytvořit a přidat naleznete v google nápovědě Příspěvek na Google. Kromě toho přináším svůj výklad níže v tomto článku. Podotýkám, že se jedná o mé skromné názory a úvahy, které nikomu nenutím. Jen se zamýšlím nad daným tématem.

Jak vložit příspěvek ve vašem google účtu Moje firma

 

Pokud přidáváte příspěvek do svého profilu Moje firma, máte k výběru hned několik možností, jak svůj příspěvek obohatit.

  • nahrát obrázek – upozorněte na svůj příspěvek fotografií
  • přidat text – napište svůj příspěvek za použití 100-300 slov
  • přidat událost – zvolte možnost datum nebo čas spuštění a ukončení
  • přidat tlačítko – vyzvěte zákazníky k akci, díky tlačítkům, které můžete k příspěvku připojit. Máte na výběr z možností: další informace, rezervovat, registrovat, koupit a získat nabídku

Využijte možnost přidat google příspěvky ve službě google Moje firma a upozorněte na svoje služby nebo produkty. Nevíte jak? Ještě nemáte založený profil vaší firmy na google? Chcete si ho založit? Nebo jste svoji firmu na google našli, ale nemáte k ní přístup? Nevíte, kdo ji pro vás založil? Chcete si svoji firmu přivlastnit, abyste ji mohli spravovat? Rádi vám ve všech těchto otázkách pomůžeme. Můžeme vám dát individuální školení, kde vás naučíme spravovat účet google Moje firma nebo ho pro vás můžeme založit, upravit nebo spravovat a vy se můžete věnovat své práci. Pro bližší informace nás můžete kontaktovat.

 


Dalši příspěvky které by Vás mohli zajímat